Historia Naszego Koła

Powiadom znajomego:

Historia Naszego Koła

16.01.1955r.

Powstanie Koła PZW w Wesołej, zatwierdzonego przez Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Stalinogrodzie dnia 17.02.1955r. Nowo powstałe koło liczyło wtedy 28 członków. Pierwszym prezesem naszego koła został kolega Józef Nawias.

W kolejnych kadencjach prezesami byli:

Józef Mikuła

Marian Wysocki

Stanisław Rombielak

Mieczysław Kula

Bronisław Kucz

Krzysztof Sęczek

Jan Kania

Jan Legień

Marek Janiszewski

Eugeniusz Durys

Jerzy Szparagowski

Obecnie Prezesem Koła jest kolega Mirosław Anioł.

1968r.

Dzierżawa stawu leśnego od Lasów Państwowych (obecnie zbiornik Fala)

1969r.

Oddanie do użytku wędkarzy zbiornika Fala, regularne zarybianego różnymi gatunkami ryb.

1975 – 1976r.

Przekazanie do użytku wybudowanej  przez wędkarzy naszego Koła i  znacznym współudziale dyrektora Kopalni Wesoła Rybaczówki nad zbiornikiem "FALA".

2000r.

Przejęcie pod opiekę zbiornika Ławki o powierzchni "4 ha"

Głównym założeniem oraz celem działalności Koła w czasie 50lat jest i będzie:

1. Ochrona i zagospodarowanie wód,

2.  Ekologia,

3.  Praca z młodzieżą,

4.  Organizowanie rekreacji,

5. Racjonalna gospodarka rybacko-wędkarska.

W chwili obecnej Koło liczy 269 członków, skupiając pasjonatów wędkarstwa z Wesołej i okolicznych miejscowości. Zrzeszając tak liczne grono wędkarzy można spokojnie patrzeć w przyszłość i działać na rzecz rozwoju naszego wędkarskiego hobby oraz czystych i rybnych wód.

Jeżeli zarybiamy tu również łowimy. Jedną z form są zawody wędkarskie. Corocznie w różnego typu zawodach (spławikowe, spinningowe, gruntowe, muchowe, podlodowe) udział biorą dorośli i młodociani pasjonaci wędkarstwa, Organizujemy również imprezy rekreacyjno-sportowe dla dzieci :(Dzień Dziecka), dorosłych: (Puchar Prezydenta Miasta Mysłowic, Puchar Przewodniczącego Solidarności oraz innych związków zawodowych istniejących przy KWK Mysłowice-Wesoła).

Z okazji pięćdziesięciolecia nasze koło zostało odznaczone  złotą odznaką PZW a każdy członek naszego Koła otrzymał odznakę jubileuszową.